Mis on liivaanimatsioon?

Rao Heidmets on Eesti animafilmirežissöör. Eesti Kinoliidu ja Eesti Kunstnike Liidu liige.
Animatsioonil kasutatakse viimastel aastatel väga huvitavat ja põnevat liivaanimatsiooni.
Eestis tegeleb sellega Rao Heidmetsa Filmistuudio ja selleks, et seda lähemalt meie klientidele tutvustada, oleme palunud teemat lähemalt selgitama filmilavastaja Rao Heidmetsa.
  • Olen näinud Teie firma liivadest animatsiooni, mille viib läbi animaator. Kust on üldse alguse saanud selline animatsiooni liik?
    Liiv on väga hästi animeeritav materjal, selleni jõuti pea kohe kui filmikunst avastati.
  • Liivaanimatsioon näeb välja väga efektne, aga sellel on ka kindel tagapõhi. Palun selgitage liivaanimatsiooni põhimõtet lähemalt.
    Liivaanimatsioon on kui häppening, sa ei saa juba filmitud materjali parandada ja hiljem muuta. Selline tehnika sobib hästi kunstnikele kes ise tahavad kaamera ees animeerida. Liivaga on hea joonistada. On võimalik kiirelt muuta üks kujund teiseks.
  • Ma olen kuulnud, et liivaanimatsiooni saab korraldada paljudel üritustel, mitte ainult Teie stuudios?
    Kindlasti on liivaanimatsioon väga huvitav lastele, kes tahavad teha esimest tutvust animatsiooniga. Liivaga saab väga kiirelt põneva animatsiooni valmis. Kuna lastel ei ole pikka kannatust sobib see tehnoloogia neile kõige paremini.
  • Mis värvi liiva tavaliselt kasutatakse animatsioonil? Mismoodi erineb värviliste liivadega animatsioon?
    Liivaanimatsiooni võib teha mitmeti. Kui kasutada tavalist liiva ja sättida õieti valgust saame huvitava reljeefpildi, mis on põhiliselt mustvalge, või mingi tooni all.
    Samuti on võimalik joonistada värvilise liivaga imeilusaid kujundeid ja neid liikuma panna. Liivaanimatsiooni puhul sõltub palju valguse sättimisest.

  • Palun selgitage lähemalt, mida on täpsemalt vaja varuda selleks põnevaks animatsiooni läbiviimiseks?
    Väga palju vaja ei ole. Arvuti, milles on Monkey Jam programm. Veebikaamera. Statiiv. Valguslaud või tahvel. Liiv. Kindlasti ka palju tahtmist ja kannatust.
  • Mis Teie soovid väikeste animaatorite algajatele, kuidas saab animatsioonitehnikat omandada?
    Parim viis omal käel animatsiooniga tutvust teha on kasutada „ANIMAÕPIKUT". Seal on üksikasjalikult selgitatud kuidas alustada animafilmi tegemist, kuni monteerimise ja heli alla panemiseni välja. Samuti on Rao Heidmetsa Filmistuudio teinud lastele õpitubasi erinevate animatsioonitehnikate õpetamiseks, sealhulgas ka liivaanimatsiooni õpitubasi.


e-mail us: info@sandart.ee
Made on
Tilda